CPL05R0800JB313
Mfr.Part #
CPL05R0800JB313
Description
RES 0.08 OHM 5W 5% AXIAL
Resistance :
80mOhms
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Max Power Dissipation :
5W
Length :
22.225mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Operating Temperature :
275°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
7.9502mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CPL05R0800JB313
Vishay / Dale CPL05R0800JB313
80mOhms, 5W, Wirewound,