CPL05R0800JB14
Mfr.Part #
CPL05R0800JB14
Description
RES 0.08 OHM 5W 5% AXIAL
Resistance :
80mOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
22.225mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Width :
7.9502mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
5W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Datasheets
CPL05R0800JB14
Vishay / Dale CPL05R0800JB14
80mOhms, 5W, Wirewound,