CPL05R0500JB31
Mfr.Part #
CPL05R0500JB31
Description
RES 0.05 OHM 5W 5% AXIAL
Width :
7.9502mm
Max Power Dissipation :
5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
5W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
50MOhms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
CPL05R0500JB31
Vishay / Dale CPL05R0500JB31
50mOhms, 5W, Wirewound,