CPCP104K700JE32
Mfr.Part #
CPCP104K700JE32
Description
RES 4.7K OHM 10W 5% RADIAL
Tolerance :
±5%
Height :
34.8488mm
Max Power Dissipation :
10W
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Radial
Width :
12.319mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Supplier Device Package :
Radial Lead
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Resistance :
4.7kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
16.0782mm
Datasheets
CPCP104K700JE32
Vishay / Dale CPCP104K700JE32
4.7kOhms, 10W, Wirewound,