CPCP1010R00KB32
Mfr.Part #
CPCP1010R00KB32
Description
RES 10 OHM 10W 10% RADIAL
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Length :
16.0782mm
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Height :
34.8488mm
Mount :
Through Hole
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
275°C
Width :
12.319mm
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
10Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Radial Lead
Datasheets
CPCP1010R00KB32
Vishay / Dale CPCP1010R00KB32
Through Hole 10Ohms, 10W, Wirewound,