CPCP05R1000GE32
Mfr.Part #
CPCP05R1000GE32
Description
RES 0.1 OHM 5W 2% RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
25.4762mm
Tolerance :
±2%
Length :
13.0048mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
100mOhms
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Published :
Max Power Dissipation :
5W
Power (Watts) :
5W
Width :
8.9916mm
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Datasheets
CPCP05R1000GE32
Vishay / Dale CPCP05R1000GE32
100mOhms, 5W, Wirewound,