CPCP0568R00JB31
Mfr.Part #
CPCP0568R00JB31
Description
RES 68 OHM 5W 5% RADIAL
Power (Watts) :
5W
Radiation Hardening :
No
Length :
13.0048mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
8.9916mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
275°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Max Power Dissipation :
5W
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Height :
25.4762mm
Resistance :
68Ohms
Mount :
Through Hole
Datasheets
CPCP0568R00JB31
Vishay / Dale CPCP0568R00JB31
Through Hole 68Ohms, 5W, Wirewound,