CPCP052R200JB31
Mfr.Part #
CPCP052R200JB31
Description
RES 2.2 OHM 5W 5% RADIAL
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.2Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Length :
13.0048mm
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
25.4762mm
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Width :
8.9916mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Flame Proof, Safety
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
5W
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Datasheets
CPCP052R200JB31
Vishay / Dale CPCP052R200JB31
Through Hole 2.2Ohms, 5W, Wirewound,