CPCP051R000KB32
Mfr.Part #
CPCP051R000KB32
Description
RES 1 OHM 5W 10% RADIAL
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Radial Lead
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Radiation Hardening :
No
Length :
13.0048mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
25.4762mm
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Power Rating :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
8.9916mm
Resistance :
1Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Operating Temperature :
275°C
Power (Watts) :
5W
Datasheets
CPCP051R000KB32
Vishay / Dale CPCP051R000KB32
Through Hole 1Ohms, 5W, Wirewound,