CPCP05150R0JE321
Mfr.Part #
CPCP05150R0JE321
Description
RES 150 OHM 5W 5% RADIAL
Resistance :
150Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
±5%
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Height :
25.4762mm
Max Power Dissipation :
5W
Feature :
Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Width :
8.9916mm
Length :
13.0048mm
Power (Watts) :
5W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Datasheets
CPCP05150R0JE321
Vishay / Dale CPCP05150R0JE321
150Ohms, 5W, Wirewound,