CP0603A3500LNTR
Mfr.Part #
CP0603A3500LNTR
Description
DIRECTIONAL COUPLER
RF Directional Coupler
JESD-609 Code :
e3
RF/Microwave Device Type :
DIRECTIONAL COUPLER
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Frequency-Min :
3450MHz
Characteristic Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature (Max) :
85°C
Input Power-Max (CW) :
34.77dBm
Insertion Loss (Max) :
0.56 dB
Construction :
COMPONENT
Operating Frequency-Max :
3550MHz