CP0603A0460AWTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0603A0460AWTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 460MHZ 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Directional Coupler
Coupler Type :
Standard
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance :
50Ohm
Max Power Dissipation :
3W
Frequency :
460MHz