CP0603A1950ALTR
Mfr.Part #
CP0603A1950ALTR
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 1.95GHZ 0603
RF Directional Coupler
Max Power Dissipation :
3W
Max Operating Temperature :
85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Frequency :
1.95GHz
Impedance :
50Ohm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Coupler Type :
Standard
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power - Max :
3W
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-40°C