CP0603A1441HLTR
Mfr.Part #
CP0603A1441HLTR
Description
DIRECTIONAL COUPLER
RF Directional Coupler
Composition :
Thin Film
Package / Case :
Published :
Frequency :
1.441GHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Lead, Tin
Construction :
COMPONENT
RF/Microwave Device Type :
DIRECTIONAL COUPLER
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Pins :
4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Impedance :
50Ohm