CP0603A0902AWTR
Mfr.Part #
CP0603A0902AWTR
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 890-915MHZ 0603
RF Directional Coupler
Isolation :
-28dB
Product Type :
Signal Conditioning
Type :
Thin Film Directional Coupler
Product :
Directional Couplers
Impedance :
50 Ohms
Applications :
GSM
Mounting :
SMD/SMT
Brand :
Insertion Loss :
0.25dB
RoHS :
Details
Coupler Type :
Standard
Series :
CP0603
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Coupling Factor :
18 ± 1dB
Supplier Device Package :
Operating Temperature Range :
- 40 C to + 85 C
Subcategory :
Filters
Power - Max :
3W
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Reel
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Return Loss :
Frequency :
902 MHz