CMF23V-683900-B
Mfr.Part #
CMF23V-683900-B
Description
CMC 68MH 900MA 2LN TH
Stock
209
In Stock :
209
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
1.142Lx0.591W 29.00mmx15.00mm
Height (Max) :
1.063 27.00mm
Current Rating (Max) :
900mA
Inductance @ Frequency :
68mH @ 10kHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.21Ohm
Inductance :
68 mH
Datasheets
CMF23V-683900-B
Triad Magnetics CMF23V-683900-B
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD