CMF23H-273141-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF23H-273141-B
Manufacturer
Triad Magnetics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 27MH 1.4A 2LN TH
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage - Rated AC :
300V
Number of Lines :
Packaging :
Bulk
Inductance :
27 mH
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Max) :
1.4A
Series :
CMF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height (Max) :
0.551 14.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type :
Power Line
Size / Dimension :
1.043Lx0.976W 26.50mmx24.80mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
484mOhm
Published :
2017
Inductance @ Frequency :
27mH @ 10kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
CMF23H-273141-B
Triad Magnetics CMF23H-273141-B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD