CMF20680R00GKEK
Mfr.Part #
CMF20680R00GKEK
Description
RES 680 OHM 1W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
680Ohms
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power Rating :
1W
Length :
9.525mm
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.68mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Bulk
Published :
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Width :
3.68mm
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CMF20680R00GKEK
Vishay / Dale CMF20680R00GKEK
Through Hole 680Ohms, 1W, Metal Film,