CLG-150-48C
Mfr.Part #
CLG-150-48C
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-48V 3.2A
Voltage - Isolation :
3750kV
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Height :
38.608mm
Series :
CLG-150 (150W)
Output Current :
3.2A
Voltage - Output 1 :
48V
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Max Output Power :
153.6W
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Mount :
Panel, Screw
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Output :
36V~48V
Efficiency :
91%
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
153.6W
Max Input Current :
2A
Depth :
68mm
Number of Pins :
5
Size / Dimension :
7.80Lx2.68W x 1.53 H 198.2mmx68.0mmx38.8mm
Current - Output 1 :
3.2A
Power (Watts) :
154W