CLG-150-15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLG-150-15
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 11.25-15V
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Height :
38.608mm
Max Input Current :
2A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Outputs :
1
Current - Output 1 :
9.5A
Termination Style :
Wire Leads
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Isolation :
3750kV
Number of Pins :
5
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
143W
Depth :
68mm
Mount :
Panel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Max Output Power :
142.5W
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Output :
11.25V~15V
Size / Dimension :
7.80Lx2.68W x 1.53 H 198.2mmx68.0mmx38.8mm
Ratings :
IP67
Output Power :
142.5W
Output Current :
9.5A
Voltage - Output 1 :
15V
Efficiency :
88%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
CLG-150 (150W)