CLG-150-15B
Mfr.Part #
CLG-150-15B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 11.25-15V
Height :
38.608mm
Voltage - Output 1 :
15V
Mount :
Screw
Size / Dimension :
7.80Lx2.68W x 1.53 H 198.2mmx68.0mmx38.8mm
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
417V
Max Input Current :
2A
Number of Pins :
7
Power (Watts) :
143W
Series :
CLG-150 (150W)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Voltage - Isolation :
3750kV
Output Current :
9.5A
Voltage - Output :
11.25V~15V
Current - Output 1 :
9.5A
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Power :
142.5W
Efficiency :
88%
Voltage - Input (Max) :
295VAC