CIG22E2R2MNE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIG22E2R2MNE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 150MOHM SMD
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
150 mOhm
Features :
Current - Saturation :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance :
2.2μH
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Frequency - Self Resonant :
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Mounting :
DIN Rail
Klockner-Moeller, Div of Eaton
Approvals :
CE, CSA, UL, VDE
Current - Saturation (Isat) :
Series :
CIG22E
Current Rating :
35 A
Supplier Device Package :
Ratings :
Product Status :
Obsolete
Material - Core :
Protection :
Branch Circuit
Terminal Type :
Screw
Type :
Multilayer
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
CIG22E2R2MNE
Samsung Electro-Mechanics CIG22E2R2MNE
CIG22E2R2MNE datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Samsung stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD