CIG21W1R5MNE
Mfr.Part #
CIG21W1R5MNE
Description
FIXED IND 1.5UH 960MA 150MOHM SM
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
25%
Length :
2.0066mm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
150mOhm
Test Frequency :
1MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating :
960mA
Package / Case :
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
1.2446mm
Inductance :
1.5 µH
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CIG21W1R5MNE
Samsung Electro-Mechanics CIG21W1R5MNE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD