CFR2WSJT-73-160K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-160K
Description
RES 160K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
160kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJT-73-160K
YAGEO CFR2WSJT-73-160K
160kOhm, 2W, Carbon Film,