CFR2WSJT-73-15R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-15R
Description
RES 15 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
15Ohm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-15R
YAGEO CFR2WSJT-73-15R
15Ohm, 2W, Carbon Film,