CFR25SJT-52-68K
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-68K
Description
RES 68K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Published :
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Cylindrical
Mount :
Through Hole
Resistance :
68kOhm