CFR25SJT-52-56R
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-56R
Description
RES 56 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
56Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Axial
HTS Code :
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR25SJT-52-56R
YAGEO CFR25SJT-52-56R
FIXED RESISTOR, 56Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,