CFR25SJT-52-3K
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-3K
Description
RES 3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
3kOhm
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CFR25SJT-52-3K
YAGEO CFR25SJT-52-3K
FIXED RESISTOR, 3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,