CFR25SJT-52-36R
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-36R
Description
RES 36 OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.45 mm
Surface Mount :
No
Packing Method :
Ammo Pack
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
36Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
CFR
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm