CFR25SJR-52-560R
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
560Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR25SJR-52-560R
YAGEO CFR25SJR-52-560R
560Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,