CFR25SJR-52-200R
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-200R
Description
RES 200 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
200Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Datasheets
CFR25SJR-52-200R
YAGEO CFR25SJR-52-200R
200Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,