CFR25SJR-52-100R
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-100R
Description
RES 100 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
100Ohm
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Series :
CFR
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.45 mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Cylindrical
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
CFR25SJR-52-100R
YAGEO CFR25SJR-52-100R
FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,