CFR200JR-73-3K3
Mfr.Part #
CFR200JR-73-3K3
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
3.3kOhm
Series :
CFR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR200JR-73-3K3
YAGEO CFR200JR-73-3K3
3.3kOhm, 2W, Carbon Film,