CFR200JR-73-360K
Mfr.Part #
CFR200JR-73-360K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 360K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Resistance :
360kOhm
Tolerance :
±5%
Series :
CFR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR200JR-73-360K
YAGEO CFR200JR-73-360K
360kOhm, 2W, Carbon Film,