CFR200JR-73-33R
Mfr.Part #
CFR200JR-73-33R
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Resistance :
33Ohm
Series :
CFR
Datasheets
CFR200JR-73-33R
YAGEO CFR200JR-73-33R
33Ohm, 2W, Carbon Film,