CFR200JR-73-22K
Mfr.Part #
CFR200JR-73-22K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 22K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
2
Lead Length :
33mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22kOhm
Power (Watts) :
2W
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Axial
Packing Method :
TR
Series :
CFR
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Working Voltage :
500V
Datasheets
CFR200JR-73-22K
YAGEO CFR200JR-73-22K
FIXED RESISTOR, 22kOhm, 2W, Carbon Film,