CFR200JR-73-150K
Mfr.Part #
CFR200JR-73-150K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 150K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
150kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Series :
CFR
Datasheets
CFR200JR-73-150K
YAGEO CFR200JR-73-150K
150kOhm, 2W, Carbon Film,