CFR200JR-73-100R
Mfr.Part #
CFR200JR-73-100R
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
100Ohm
Series :
CFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
CFR200JR-73-100R
YAGEO CFR200JR-73-100R
100Ohm, 2W, Carbon Film,