CFR-50JT-52-82R
Mfr.Part #
CFR-50JT-52-82R
Description
RES 82 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
3.3mm
Construction :
Cylindrical
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
82Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
CFR
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Composition :
Carbon Film
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
350V