CFR-12JT-52-220R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Published :
Tolerance :
±5%
Carbon Film
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
HTS Code :
Working Voltage :
150V
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Diameter :
1.9mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
220Ohm
Datasheets
CFR-12JT-52-220R
YAGEO CFR-12JT-52-220R
Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,