CDRR94NP-4R7MC
Mfr.Part #
CDRR94NP-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 2.5A 50.6MOHM SM
Current Rating :
2.5A
Current - Saturation :
5.4A
Tolerance :
±20%
Height :
5mm
Number of Terminations :
2
Case/Size Code :
137
Pbfree Code :
yes
Weight :
850.003752mg
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
2.5A
Series :
CDRR94
DC Resistance (DCR) :
50.6mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Inductance :
4.7μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Depth :
9.4mm
Datasheets
CDRR94NP-4R7MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD