CDRR94ANP-330MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRR94ANP-330MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 1.41A 143.9 MOHM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Inductance :
33μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Depth :
9.4mm
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
143.9mOhm Max
Max DC Current :
1.41A
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
yes
Height :
5mm
Size / Dimension :
0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
137
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Current - Saturation :
1.36A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Series :
CDRR94A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
1.41A
Tolerance :
±20%
Datasheets
CDRR94ANP-330MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD