CDRR157NP-151MC
Mfr.Part #
CDRR157NP-151MC
Description
FIXED IND 150UH 1.1A 330MOHM SMD
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Current - Saturation :
1.6A
Factory Lead Time :
17 Weeks
DC Resistance (DCR) :
330mOhm Max
Case/Size Code :
359
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
CDRR157
Size / Dimension :
0.728Lx0.591W 18.50mmx15.00mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
DUAL ENDED
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
100kHz
Height :
7mm
Current Rating :
1.1A
Depth :
15mm
Inductance :
150μH
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
1.1A
Datasheets
CDRR157NP-151MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD