CDFS13W3203L211
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDFS13W3203L211
Manufacturer
NorComp
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS PNL MNT
Stock
72
In Stock :
72
Manufacturer :
NorComp
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Shell Plating :
Nickel
Mounting Hardware :
4-40 Screw Locks
Number of Positions :
13 (10 + 3 Power)
Pitch :
2.77mm
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Insulation Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage Rating :
Filter Type :
Connector Style :
D-Sub, Combo
Features :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Contact Material :
COPPER ALLOY
Packaging :
Tray
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color :
Contact Plating :
Gold
Body Orientation :
Straight
Mounting Type :
PCB Mount
Number of Contacts :
25
Mounting Style :
Panel
Contact Finish :
Gold
Contact Arrangement :
13W3
Current Rating (Amps) :
Contact Form :
Machined
Dielectric Material :
Number of Rows :
2
Insulation :
Insulated
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Material :
Steel
Base Product Number :
CDFS13W
Termination Style :
Solder Cup
Backset Spacing :
Product Status :
Active
Gender :
FEMALE
Wire Gauge :
RoHS :
Details
Contact Finish Thickness :
Flash
Termination :
Solder Cup
Contact Type :
10 Signal, 3 Power
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Mounting Angle :
Straight
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Series :
CDF
Package :
Tray
Tradename :
NANOOK
Datasheets
CDFS13W3203L211
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp CDFS13W3203L211 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:PCB Mount, CDFS13W3203L211 pinout, CDFS13W3203L211 datasheet PDF, CDFS13W3203L211 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp CDFS13W3203L211 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.