CA052X102M5RAC7800
Mfr.Part #
CA052X102M5RAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Published :
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Capacitors :
2
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
X
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1000pF
Ceramic
KEMET CA052X102M5RAC7800
X Series 1000pF ±20% X7R 0508 (1220 Metric) 50V Ceramic