CA0508JRNPO0BN470
Mfr.Part #
CA0508JRNPO0BN470
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER ARRAY 47PF 100V NPO 0508
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
CA
Circuit Type :
Isolated
Voltage - Rated :
100 V
Number of Capacitors :
4
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status :
Active
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Capacitance :
47pF
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Datasheets
CA0508JRNPO0BN470
YAGEO CA0508JRNPO0BN470
CA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±5% 47pF