CA0508KRX7R7BB102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA0508KRX7R7BB102
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 1000PF 16V X7R 0508
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Number of Capacitors :
4
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000pF
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
CA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Circuit Type :
Isolated
Datasheets
CA0508KRX7R7BB102
YAGEO CA0508KRX7R7BB102
CA Series 1000pF ±10% X7R 0508 (1220 Metric) Ceramic Surface Mount