C927U820JZSDAAWL45
Mfr.Part #
C927U820JZSDAAWL45
Description
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL
Lead Pitch :
7.493mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
SL
Size Code :
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Width :
5mm
Temperature Coefficient :
SL
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Voltage - Rated :
440VAC
Voltage - Rated AC :
300V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Length :
9mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Composition :
Ceramic
Terminal Pitch :
7.5mm
Height :
9mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Termination :
Radial
Number of Terminations :
2
Lead Style :
Straight
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
82pF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Terminal Shape :
Wire
KEMET C927U820JZSDAAWL45
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 82pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc