C927U820JYSDCAWL40
Mfr.Part #
C927U820JYSDCAWL40
Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Applications :
Safety
Number of Terminations :
2
Capacitance :
82pF
Radial
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
7.493mm
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Kinked
Voltage - Rated :
400VAC
Composition :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
SL
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Temperature Coefficient :
SL
Tolerance :
±5%