C927U820JYSDAAWL45
Mfr.Part #
C927U820JYSDAAWL45
Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
111 Weeks
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
400VAC
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Temperature Characteristics Code :
SL
1 (Unlimited)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Temperature Coefficient :
SL
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Style :
Straight
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
7.493mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
82pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Ceramic
Published :
Datasheets
C927U820JYSDAAWL45
KEMET C927U820JYSDAAWL45
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 82pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc